czwartek, 1 października 2015

Wojowniczki i wojownicy - mają terapeutę - każdego dnia

Dziś Europejski Dzień Walki z Depresją. Przynajmniej tak chce European Depression Association oraz autorzy nowej akcji, o której wspominałam w poprzednim wpisie. Za dużo tych dni, za mało impetu, tak sądzę. No, ale jest. Co za tym idzie? Więcej sie dziś w mediach mówiło o depresji i to jest dobre. Ale czy jutro się o tym opowie? Być może.. Ale czy za tydzień? Wątpię.
Dlatego, nadal uważam, że organizować takie dni jest dobrze, ale najważniejsze by mówić, uczyć, działać każdego dnia! I każdego dnia, sobą, swoim działaniem, pokazywać, że depresja to nie wstyd, to nie coś co należy zamieść pod dywan. I najważniejsze!
A w ramach obchodów tego dnia zachęcam do brania udziału w Akcji "Mam terapeutę". Dziś Akcja przypomniała bardzo dobry, wyważony tekst o tym czym jest depresja i jak można sobie z nią radzić (link pod wpisem). Ale bardziej niż najmądrzejsze teksty, do serca i rozumu docierają prawdziwe historie. Dlatego zapraszam: kliknij w tytuł i zapoznaj się z opowieściami tych, którzy podzielili się sobą. To światy osób takich jak Ty. Mówią najwięcej. Mówią najmocniej. Każdego dnia. Bez specjalnych ceremonii. Jak walczyć to tak.

http://mamterapeute.pl/pieklo-jest-wtedy-kiedy-nic-sie-ze-soba-nie-laczy/


2 komentarze:

  1. Depresja to temat, o którym się nie mówi. I źle. Bo moim zdaniem społeczeństwo nie jest świadome, że depresja to jednak poważna choroba
    Ps.zostałaś nominowana przeze mnie do Liebster Blog Avard :) Po więcej informacji zapraszam do mnie na blog;)
    http://freedomysoul.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę zgodzić się z moją przedmówczynią, depresja to nadal temat tabu. Istnieje bardzo mała świadomość, szczególnie wśród osób starszych, o jej istnieniu. Dzień Walki z Depresją powinien nie tylko o niej przypominać, lecz dostarczać również wielu informacji na temat jej symptomów, przebiegu i sposobie leczenia.

    OdpowiedzUsuń